W kwietniu 2018 roku grupa nauczycieli z PSP w Drwalewie wzięła udział w konkursie grantowym Działaj Lokalnie. Stworzyliśmy projekt „Zdrowa Rodzina – Szczęśliwa Rodzina”, który otrzymał dotację.

        Ogólnopolskimi Organizatorami konkursu są: Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, a Lokalnym organizatorem jest Ośrodek „Działaj Lokalnie” – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Realizację projektu zapoczątkował  Festyn Rodzinny, który odbył się w czerwcu 2018r. na terenie Publicznej Szkole Podstawowej. Zgromadził on licznie społeczność naszej miejscowości i nie tylko.

     W programie Festynu nie mogło zabraknąć piosenek w wykonaniu  szkolnego chóru oraz pokazu tańca nowoczesnego w wykonaniu klasy I i „O” W tym roku po raz pierwszy rodzice wystąpili dla dzieci. Zaprezentowali inscenizację wiersza J. Tuwima „Rzepka”. Występ spotkał się z ogromnym uznaniem o czym świadczyły  głośne brawa, miłe komentarze oraz  uśmiechy.

Przybyli goście mogli obejrzeć pokazy sztuki  strażackiej, porozmawiać z policjantem, wziąć udział w rozgrywkach sportowych. Rodzice wraz z dziećmi, dopingowani przez dziadków, uczestniczyli w sztafecie rodzinnej.  Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawiła, iż każdy znalazł coś dla siebie.

Podczas Festynu  zachęcano do zdrowego odżywiania.  Serwowano koktajle i musy  ze świeżo wyciskanych owoców regionalnych, które cieszyły się ogromną  popularnością.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się ścianka wspinaczkowa, dmuchana zjeżdżalnia oraz foto-budka.

Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.