W ramach Projektu „Zdrowa Rodzina – Szczęśliwa Rodzina” w  PSP w Drwalewie  odbył się wykład prowadzony przez mgr inż. Klaudię Kulik wykładowcę SGGW  w Warszawie. 

Dzieci, młodzież i dorośli mieli możliwość zdobycia informacji  na temat zasad, których należy przestrzegać w codziennym odżywianiu, aby w przyszłości nie chorować na choroby dietozależne takie jak:  nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy osteoporoza. Ważnym elementem pozwalającym uniknąć nadwagi jest spożywanie co najmniej 5 posiłków dziennie, codzienna dieta bogata w warzywa i  owoce oraz aktywność fizyczna.

Na dowód  wielkiego znaczenia dla naszego zdrowia  kolorowych składników,  odbył się pokaz pt. „Moda warzywno-owocowa”. Głównymi jej bohaterami byli najmłodsi uczniowie, którzy wystąpili w strojach wykonanych własnoręcznie przez rodziców. Oni już wiedzą, że najzdrowsze jest świeże jabłko czy marchewka, a nie napój, zawierający zbyt duże ilości cukru. Za popularyzowanie tak ważnej idei,  piękne i  pomysłowe kreacje, propagujące zdrowy styl odżywiania zostali nagrodzeni  gromkimi brawami.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz ze środków Starostwa Powiatowego w Grójcu, Gminy (Warka, Jasieniec, Grójec, Chynów, Goszczyn) i Lokalnych Partnerów).