Delikatna mgła 0°C

Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Aktualności

20-11-2014

Chynów pięknieje

Chynów pięknieje

W Chynowie, na dotychczas nie zagospodarowanym placu w pobliżu kościoła oraz cmentarza, trwały prace przy budowie skweru rekreacyjnego. Dzięki tej inwestycji w centrum miejscowości powstanie miejsce do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców naszej Gminy. Cały teren zostanie oświetlony nowymi latarniami, wykonane będą alejki dla pieszych z kostki brukowej, miejsca postojowe dla pojazdów, a także droga dojazdowa. Na terenie skweru staną ławeczki parkowe, kosze, stojaki na rowery. Upływający czas odmierzał będzie zegar słoneczny ustawiony pośród zieleni.

07-11-2014

Patron- człowiek bliski i znany.

Patron- człowiek bliski i znany.

  Całe życie Marii Konopnickiej – poetki, pisarki, nauczycielki i dziennikarki wypełniała miłość do drugiego człowieka. Od młodości głęboko odczuwała niedolę ludzką i dlatego w swoich wierszach i opowiadaniach ukazywała ciężkie, pełne cierpienia życie ludzi biednych i głodujących.

Źródło: PSP w Pieczyskach

07-11-2014

„Z piosenką przez życie”

„Z piosenką przez życie”

  W związku z realizowanym od 1 października 2014 roku projektem „Z piosenką przez życie” w ramach programu Działaj Lokalnie w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Budziszynku wystawiona została baśń muzyczna pt.„Czerwony Kapturek z humorem”.

Źródło: PSP w Budziszynku

07-11-2014

Wystrzelali trzecie miejsce

Wystrzelali trzecie miejsce

  Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Chynowie brali udział w Powiatowych Zawodach Strzeleckich Szkół Gimnazjalnych w Warce. Drużyna w składzie: Julia Ptasiewicz, Ewelina Zaroń, Ewa Jędrzejczyk, Daniel Maciak, Piotr Kowalczyk, Damian Żórawski, Sebastian Chmiel i Mateusz Stasiak zajęła trzecie miejsce za Warką i Dębnowolą. Najcelniej z dziewcząt strzelała Ewelina Zaroń a spośród chłopców Damian Żórawski. Opiekę nad młodzieżą sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Łukasz Grochal.

Źródło: PG w Chynowie

<   >