Zachmurzenie 16°C

Belindy, Bronisza, Idziego

Aktualności

31-08-2014

VI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

VI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

  ZAPROSZENIE

na
VI POWIATOWE 
ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE 
JEDNOSTEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH 
Z TERENU POWIATU GRÓJECKIEGO
Dnia 31.08.2014r. (niedziela) o godzinie 10.00 na stadionie sportowym Grójeckiego Ośrodka Sportu „Mazowsze” przy ul. Laskowej 17 w Grójcu odbędą się VI Zawody Powiatowe Jednostek OSP w Sporcie Pożarniczym.
Organizatorem zawodów jest Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Starostwo Powiatowe.
Zawody będą rozegrane w 2 konkurencjach tj. sztafety pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego. 
W zawodach rywalizować będą 4 kobiecie drużyny pożarnicze OSP reprezentujące jednostki OSP Chynów, OSP Drwalew oraz dwie drużyny z OSP Grójec. Ponadto w zawodach będzie brać udział 11 męskich drużyn pożarniczych – najlepsze drużyny z poszczególnych gmin powiatu grójeckiego (OSP Bądków, OSP Branków, OSP Chynów, OSP Drwalew, OSP Jasieniec, OSP Kośmin, OSP Lewiczyn, OSP Lipie, OSP Nowe Miasto, OSP Świdno oraz drużyna OSP reprezentująca gm. Pniewy). Zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych – drużyna OSP Drwalew będzie w tym bronić na zawodach I miejsca.
Zawody będą rozegrane w oparciu o „Regulamin Zawodów Sportowo – Pożarniczych OSP” zatwierdzony 10 lutego 2011r. przez Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka oraz Komendanta Głównego PSP gen. brygadiera Wiesława Leśniakiewicza.
Komendantem zawodów będzie bryg. Bogusław Sikorski – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Grójcu, natomiast Sędzią Głównym Zawodów wyznaczony został bryg. Krzysztof Tryniszewski – Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Grodzisku Mazowieckim. Komisję sędziowską z pracowników Komendy Powiatowej PSP w Grójcu powołał rozkazem st. bryg. Jacek Wichowski – Komendant Powiatowy PSP w Grójcu.
W dniu 26 sierpnia 2014r. o godz. 1000 w siedzibie KP PSP Grójec planowana jest odprawa z kierownikami drużyn w celu omówienia założeń i regulaminu zawodów.
Program zawodów przedstawia się następująco:
1. Przyjazd reprezentacji na stadion „Mazowsze” - godz. 9.00,
2. Uroczyste rozpoczęcie zawodów – godz. 10.00,
3. Rozegranie konkurencji – godz. 10.15 – 13.00,
4. Wręczenie nagród – godz. 13.15,
5. Przemówienia okolicznościowe – godz. 13.30,
6. Zakończenie zawodów – godz. 14.00.
 
Poziom wyszkolenia i przygotowania drużyn jest w tym roku na bardzo wysokim poziomie, co potwierdziły eliminacje gminne zorganizowane w ostatnim okresie przez gminy Chynów, Grójec, Belsk Duży, Goszczyn oraz Nowe Miasto. Atmosfera i rywalizacja podczas zawodów będzie bardzo gorąca. Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat na zawodach strefowych do zawodów wojewódzkich OSP, organizowanych w Białobrzegach w dniu 7 września 2014r.
Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby do przybycia na zawody i kibicowania druhom z poszczególnych drużyn pożarniczych OSP.
 

Źródło: KP PSP w Grójcu

<   >