Słonecznie 28°C

Ignacego, Lodomiry, Romana

Aktualności

30-07-2014

Wielki Odpust w Pieczyskach

Wielki Odpust w Pieczyskach

  Parafia Narodzenia NMP w Pieczyskach k. Grójca serdecznie zaprasza na główny odpust parafialny, który odbędzie się w piątek 15 sierpnia 2014 r.
Honorowymi gośćmi odpustu będą w tym roku: znany kaznodzieja i rekolekcjonista ks. PIOTR PAWLUKIEWICZ oraz wybitny polski artysta ANDRZEJ ROSIEWICZ.

Źródło: Ks. Mariusz Zapolski – proboszcz parafii w Pieczyskach

29-07-2014

Administracja podatkowa zachęca - "Weź paragon"

Administracja podatkowa zachęca - "Weź paragon"

  Robimy zakupy, korzystamy z różnych usług ale czy zawsze bierzemy paragon?
Zdarza się, że nie mamy czasu czekać na jego wydanie, zapominamy o nim albo nie chcemy zaśmiecać sobie nim portfela. Czasami nie mamy śmiałości zwrócić się do sprzedawcy o jego wydanie. Jednak w pewnych sytuacjach jego brak jest dla nas dotkliwy np. gdy dany towar okaże się wadliwy a my nie możemy udokumentować zakupu i złożyć reklamacji. Bez paragonu trudno jest skontrolować poprawność naliczenia przez sprzedawcę kwoty do zapłaty. Okaże się on też pomocny gdy będziemy chcieli porównać ceny w różnych sklepach.

Źródło: Urząd Skarbowy w Grójcu

29-07-2014

Nowa droga Chynów - Wola Chynowska

  W dniu 16 lipca 2014 roku dokonano odbioru przebudowy odcinka drogi powiatowej relacji Chynów - Konary - Podgórzyce, na długości 650 mb. za kwotę blisko 275 000 zł brutto.  Przebudowa sfinansowana została ze środków Starostwa Powiatowego w Grójcu i Urzędu Gminy w Chynowie. Zakres robót obejmował: ułożenie warstwy wyrównawczej mieszanką mineralno-asfaltową oraz warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej o grubości 4 cm wykonanie poboczy z destruktu, regulacji wjazdów i odpływu wód deszczowych.

Źródło: Krzysztof Ambroziak

<   >