W dniach 14-16 lipca w Bydgoszczy odbyła się pierwsza, z dwóch zaplanowanych rund Kartingowych Mistrzostw Polski. Runda upłynęła pod znakiem zróżnicowanej pogody, która powodowała duże utrudnienia zarówno dla organizatorów jak i samych zawodników. Zaplanowane na czwartek kwalifikacje musiały zostać przesunięte z powodu obfitych opadów deszczu.

Uczestniczący po raz pierwszy w tej randze zawodów Kamil Grabowski, podczas kwalifikacji kategorii Mini Rok, w której uczestniczyło 28 zawodników, zajął bardzo dobre 6-te miejsce. W pierwszym wyścigu po emocjonującej walce, Kamil zajmuje miejsce 7-me. Drugi wyścig, niestety, kończy się dla niego już na pierwszym okrążeniu, kiedy to zostaje wypchnięty z toru i wpada w barierę z opon. Zniszczenia gokarta są znaczne, ale zespołowi BirelART by WTR udaje się go odbudować na kolejne wyścigi, które odbywają się w sobotę.

Do wyścigu trzeciego Kamil startuje z 14-tej pozycji i sukcesywnie poprawia swoje miejsce dojeżdżając do mety na 8-mym miejscu. Ostatni czwarty wyścig kończy na miejscu 9-tym startując z 12-tego miejsca. Uzyskane miejsca pozwalają na zajęcie wysokiego 7-mego miejsca.