W dniach 23-26 września odbyły się ostatnie zawody kartingowej serii ROK CUP POLAND. Na torze w Bydgoszczy decydowały się losy podium w klasyfikacji generalnej sezonu.

Zawodnik z Nowych Grobic, przed zawodami zajmował drugą pozycję z niewielką przewagą punktową nad drugim i trzecim zawodnikiem. Niestety strata do pierwszego zawodnika była zbyt duża, aby myśleć o zwycięstwie w serii.

Zawody w Bydgoszczy rozpoczęły się od dwóch dni treningów w środę i czwartek. Piątkową czasówkę Kamil kończy na trzeciej pozycji i z takiej pozycji rusza do pierwszego wyścigu. Oba piątkowe wyścigi kończy na pozycji drugiej. Sobota, to zmienne warunki pogodowe. Pierwszy wyścig rozgrywa się w deszczu. Podobnie jak poprzednie Kamil kończy na drugiej pozycji. Ostatni wyścig przyniósł najwięcej emocji. Przesychający tor wymusił podjęcie decyzji co do wyboru opon (suche tzw. slick lub deszczowe). Część zawodników wybrała opony deszczowe. Kamil zdecydował się na slicki. Kamil startował z drugiej pozycji, ale na pierwszym okrążęniu, kiedy tor był jeszcze mokry, zawodnicy na oponach deszczowych mieli duże lepsze tempo i Kamil spadł na pozycję 6-tą. W miarę przebytych okrążeń, tor przesychał i Kamil jechał coraz szybciej. Wyprzedzał kolejnych rywali i na metę wjechał drugi, zanotowując przy okazji najlepszy czas wyścigu. Całe zawody Kamil skończył na drugiej pozycji. Pozwoliło to mu też na zdobycie tytułu wicemistrza serii ROK CUP POLAND w kategorii Senior GP.