26 października uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Pieczyskach udali się na wycieczkę do Warszawy. Tym razem podczas zajęć kreatywnych poszukiwaliśmy tropów legend odkrywaliśmy, jak w legendach o Warszawie przenikają się światy realny  fantastyczny, a pozornie zwyczajne obiekty i okolice stają się elementami magicznych historii. Naszymi bohaterami były duchy, potwory, a nawet diabły! Sprawdziliśmy, gdzie dziś straszy i jak można obronić się przed upiorami z warszawskich legend. W czasie spaceru po Starym Mieście zobaczyliśmy m.in.: Plac Zamkowy, Zamek Królewski z zewnątrz, Kolumnę Zygmunta, Rynek Starego Miasta, Barbakan.

Następnym przystankiem było Centrum Nauki Kopernik, które jest miejscem unikalnym, niezwykłym, inspirującym do obserwacji i doświadczania. Uczeniu się w Koperniku sprzyjają różnorodne przestrzenie edukacyjne. Interaktywne eksponaty, które można dotykać i przeprowadzać własne eksperymenty.

Na koniec wycieczki odlecieliśmy w kosmos. Podczas zwiedzania Kosmos Discovery poznaliśmy historię podboju kosmosu, od pierwszych, historycznych prób, aż po obecne wyprawy i przyszłość lotów kosmicznych. Obejrzeliśmy ponad 200 oryginalnych eksponatów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, Rosji oraz Polski, unikalną kolekcję oryginalnych skafandrów i prawdziwych modeli statków, promów kosmicznych i rakiet. Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Pomimo zmęczenia oraz na tłoku wrażeń byliśmy zadowoleni.