W ostatnią niedzielę listopada 28.11.2021 r. w remizie OSP w Machcinie nasze KGW „ Cudawianki” z Machcina zorganizowało dla 60 dzieci spotkanie ze Świętym Mikołajem. Starsze dzieci pisały a młodsze rysowały listy do świętego Mikołaja, z prośbą o wymarzone prezenty, potem dzieci samodzielnie wykonały kopertę i ją zaadresowały. Nie zabrakło poczęstunku, wspólnego kolędowania oraz oczekiwanego spotkania ze Świętym Mikołajem i słodkich paczek prezentowych dla każdego dziecka.

Spotkanie Mikołajkowe było ostatnim z ponad 10 projektów realizowanych w 2021 roku przez nasze Cudawiankowe Gospodynie z Machcina. Brałyśmy udział w akcjach charytatywnych dla Dominika, małego Stasia oraz w zbiórkach Caritasu dla potrzebujących mieszkańców.

Zorganizowałyśmy duży, składający się z trzech wydarzeń, projekt pn. „Ojczysta nuta” aktywizujący naszą społeczność, gdzie w ramach pierwszego działania, wspólnie ze Szkołą Podstawową w Machcinie przygotowałyśmy Dzień Dziecka dla szkolnej społeczności. Kolejna część projektu realizowana była przy okazji parafialnego odpustu w Rososzy, gdzie można było spróbować lokalnych specjałów przygotowanych przez nasze Panie oraz posłuchać na żywo zaproszonych zespołów ludowych: „Pełnia życia” z Chynowa, „Kądziołeczka” z Osiecka oraz „Cendrowianki” z Cendrowic. Podsumowaniem projektu był koncert pn. „Pieśni Polskich Kompozytorów”.

„Metamorfoza – nowa Ja” to projekt zrealizowany dla kobiet z lokalnej społeczności, podzielony na trzy części warsztatowe, z których każda dotyczyła innego obszaru zmiany. W ramach tego działania odbyły się spotkania z dietetykiem, stylistą i wizażystą, fotografem, historykiem czy instruktorem jogi. Każde spotkanie połączone było z poczęstunkiem i ciekawymi dyskusjami.

„Cuda i wianki” to kolejny projekt zrealizowany przez KGW „Cudawianki” z Machcina, który miał na celu promocję naszego Kola oraz aktywizację lokalnej społeczności. W ramach projektu stworzyłyśmy wspólnie z dziećmi, biorącymi udział w warsztatach, wspaniałe anioły i dekoracyjne wianki. Anioły i wianki były dekoracją naszego stoiska na Światowym Dniu Jabłka w Warce.

Równie udany był wieczór Andrzejkowy przygotowany dla członkiń naszego Koła gdzie przy muzyce na żywo, śpiewach i tańcach, świętowałyśmy kolejny udany rok działalności.

Jesteśmy dumne z realizacji podjętych działań i serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagają. Nie wszystkie działania byłyby możliwe gdyby nie gościnność OSP w Machcinie i możliwość korzystania z remizy strażackiej. Za życzliwość i wsparcie serdecznie dziękujemy ks. Proboszczowi Michałowi Dubickiemu z Parafii w Rososzy, Stowarzyszeniu Przyjaciół Gminy Chynów oraz Dyrekcji Gminnego Domu Kultury w Chynowie.

Wszystkie działania zrealizowane przez KGW „Cudawianki” z Machcina w 2021 roku były możliwe dzięki wsparciu finansowym uzyskanym od Stowarzyszenia W.A.R.K.A., Starostwa Powiatowego w Grójcu, Urzędu Marszałkowskiego, Gminy Chynów oraz pozostałych darczyńców.

Część z pozyskanych środków, jak przystało na gospodynie przeznaczyłyśmy na doposażenie naszej siedziby OSP w Machcinie.

Kiedy rok odchodzi wielkimi krokami to czas podziękować, że byliście z nami, a czas biegnie szybko nim się obejrzymy będziemy znów zapraszać byście gośćmi byli – KGW „Cudawianki” z Machcina