Piknik Rodzinny jest imprezą, która już mocno wpisała się w tradycję szkoły i jest oczekiwana z niecierpliwością przez dzieci i młodzież oraz ich rodziców.

W dniu 4 czerwca 2022 r. dyrekcja, nauczyciele, Rada Rodziców i Koło Gospodyń Wiejskich „Cudawianki” z Publicznej szkoły Podstawowej w Machcinie zorganizowali „Piknik Rodzinny” – plenerową imprezę, dzięki czemu rodziny mogły oddać się wspólnym zabawom i mile spędzić czas w gronie znajomych oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. A było ich niemało, bowiem w programie zaplanowano liczne działania artystyczne i sportowe adresowane do wszystkich uczestników.

W istotę każdego pikniku jest wpisane wspólne biesiadowanie. Uczestnicy: uczniowie i ich rodziny chętnie degustowali potrawy i napoje przygotowane specjalnie dla nich oraz brali udział we wspólnym grillowaniu, które zwieńczyło imprezę.

Strażacy z OSP Machcin i Ratownicy Medyczni przygotowali pokaz ratownictwa technicznego i jak mamy się zachowywać się w chwilach np. wypadku.

Wspaniała zabawa towarzyszyła do końca „Pikniku Rodzinnego”. Teraz pozostały wszystkim uczestnikom tylko miłe wspomnienia i cierpliwe oczekiwanie na następną uroczystość.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. Wierzymy, że za rok piknik będzie równie udany!