W dniach 13 – 15 czerwca 2022r. uczniowie kl. 4 – 8 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Chynowie wraz z opiekunami wyjechali na trzydniową wycieczkę doTrójmiasta.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Grunwaldu- pola bitwy i muzeum. Uczniowie zostali zapoznani z historią Polski. Następnie udaliśmy się do Malborka gdzie zwiedziliśmy Zamek Zakonu Krzyżackiego. Zostaliśmy zapoznani z historią zamku oraz okolicznych miejscowości. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi urządzeniami np. ogrzewanie podłogowe które do chwili obecnej jest stosowane. Kolejny dzień spędziliśmy w Gdańsku. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Westerplatte- miejsca rozpoczęcia II Wojny Światowej. Następnie przejechaliśmy do centrum miasta. Zwiedzanie miasta obejmowało: ul. Długą, Długi Targ z fontanną Neptuna, Złotą Bramę, Zielona Bramę, Bazylikę Mariacką, Długie Pobrzeże, Żuraw- dawny dźwig portowy. Kolejnego dnia zapoznaliśmy się z historią „ Daru Pomorza” i Okrętu „ORP Błyskawica”. Następnie przejechaliśmy do Sopotu i spacerowaliśmy ulicą Bohaterów Monte Cassino i weszliśmy na molo.

Pokazywanie dzieciom dobytku kulturowego Polski stanowi bez wątpienia ważną część procesu nauki. Niepodważalnym faktem jest to, iż wycieczki szkolne uatrakcyjniają proces edukacyjny, pozwalają poznać tradycje, zabytki i historię naszego kraju. Nasza wycieczka była możliwa dzięki temu, iż szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki z projektu „Poznaj Polskę – edycja 2022”, za co jesteśmy bardzo wdzięczni