W dniach 8 – 10 czerwca 2022r. uczniowie kl. 4 – 8 PSP im. ks. Tadeusza Stokowskiego

w Watraszewie wraz z opiekunami wyjechali na trzydniową wycieczkę do Wrocławia.

Pierwszego dnia pobytu w stolicy Dolnego Śląska zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Ogród Botaniczny.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania słynnego wrocławskiego ZOO oraz Afrykarium, następnie udaliśmy się do Hali Ludowej, a potem obejrzeliśmy wspaniały pokaz fontanny multimedialnej na Pergoli połączony z koncertem muzyki nowoczesnej. To jednak nie był koniec wrażeń, gdyż tego dnia odwiedziliśmy również Muzeum Narodowe, podziwiając Panoramę Racławicką oraz Pawilon Czterech Kopuł. Dużą atrakcją, a jednocześnie zwieńczeniem tak bogatego w atrakcje turystyczne dnia, był wieczorny spacer po wrocławskim rynku, który połączyliśmy z poszukiwaniem krasnali  Ostatnim celem czwartkowego spaceru był Ostrów Tumski, gdzie odwiedziliśmy Archikatedrę Świętego Jana Chrzciciela.

Trzeci dzień wyprawy to wizyta w centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Finalnym punktem naszego programu była Trzebnica, w której pospacerowaliśmy po rynku, poznając zabytki miasta oraz odwiedziliśmy klasztor w dawnym opactwie Cysterek.

Pokazywanie dzieciom dobytku kulturowego Polski stanowi bez wątpienia ważną część procesu nauki. Niepodważalnym faktem jest to, iż wycieczki szkolne uatrakcyjniają proces edukacyjny, pozwalają poznać tradycje, zabytki i historię naszego kraju. Nasza wycieczka była możliwa dzięki temu, iż szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki z projektu „Poznaj Polskę – edycja 2022”, za co jesteśmy bardzo wdzięczni .