Miło nam poinformować, że Kamil Grabowski z Nowych Grobic został kierowcą dywizji sim-racingowej, znanego z Formuły 1 zespołu Williams, w którym kilka lat temu występował Robert Kubica.

Kamil, znany do tej pory z występów kartingowych, w czasie pandemii zaczął występować w wyścigach wirtualnych. W tym roku wygrał serię APEX Racing Academy oraz ostatnio zakwalifikował się do prestiżowej serii Porsche Tag Hauer Esports Supercup - Contender Series. W serii bierze udział 35 najlepszych zawodników z całego świata. Rywalizują oni w 6 rundach tego cyklu o 15 miejsc do przyszłorocznych Mistrzostw Świata Porsche Tag Hauer Esports Supercup.

Wyniki Kamila, przyciągnęły uwagę jednego z najlepszych zespołów sim-racingowych na świecie - Williams Esports. Efektem tego było podpisanie kontraktu na reprezentowanie ich zespołu Williams Esports Academy.

Przez najbliższe tygodnie, w każdą sobotę o 21, można oglądać wyścigi Kamila na YouTube na kanale iRacing (Porsche TAG Heuer Esports Supercup Contender Series).

Sim-Racing jest dosyć nową dziedziną sportu motorowego, która w szybkim tempie ma coraz więcej fanów na całym świecie. Wyścigi wirtualne były również obecne na ostatniej olimpiadzie, odbywają się również Mistrzostwa Polski i Świata w tej dyscyplinie sportu. Zawody często śledzi od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy widzów. Z uwagi na coraz większą popularność oraz szczegółowe odzwierciedlenie prawdziwych warunków wyścigowych , coraz więcej zawodników z realnych wyścigów, bierze udział również w wyścigach wirtualnych, np. znani z Formuły 1 Max Verstappen czy Lando Norris, lub też Ayhancan Güven ścigający się w Porsche SuperCup (w chwili obecnej ściga się on również z Kamilem w Porsche Tag Hauer Esports Supercup - Contender Series).