6 listopada w Gminnym Domu Kultury w Chynowie, odbyła się uroczysta akademia poświęcona Ojczyźnie w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Data 11 listopada to dla Polaków symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa.
Uczciliśmy ten dzień głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju.

Patriotyczne wiersze, piosenki w wykonaniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych, przyniosły nam wielu wzruszeń i zadumy, a utwory wykonane przez Gminną Orkiestrę Dętą z Chynowa oraz Orkiestra Dętą z Błędowa, nadały uroczystości podniosłego charakteru i chwytały za serce.

„Tu krzyż przydrożny, tam święty gaj, jest takie miejsce, taki kraj…” to słowa jednej ze wzruszających pieśni, które mogliśmy usłyszeć. W utworach zawarta była historia naszej Ojczyzny, tęsknota za jej pięknem i wspomnienia walczących o niepodległość.

W uroczystości udział wzięli: Julia Tomala, Sandra Reda, Maja Michalska, Nikola Ucinek, Amelia Zaroń, Tomasz Matysiak, Karolina Turczyńska, Marcin Michalski, Grzegorz Pietrzak, ks. Piotr Ambroziak, Klub Emeryta Pełnia Życia z Chynowa pod okiem Pani Hanny Rębiś, Gminna Orkiestra Dęta z Chynowa, Orkiestra Dęta z Błędowa, na czele z kapelmistrzem Maciejem Szybińskim. Gratulacje.

Dziękujemy mieszkańcom za przybycie, z którymi wspólnie uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

„Ojczyzna – to my sami, to serca nasze własne”