W miniony weekend została rozegrana II runda Kartingowych Mistrzostw Polski. W gronie 150 zawodników startował również Kamil Grabowski. Po niezbyt udanej I rundzie, gdzie Kamil zajął 8 miejsce, treningi przed zawodami zapowiadały wzrost formy zawodnika.

Zawody w Bydgoszczy były bardzo wyrównane i cała czołówka kategorii Senior ROK GP notowała porównywalne czasy okrążeń. Kamil jest najmłodszym zawodnikiem w tej kategorii. Czasówkę Kamil zakończył na 6-tym miejscu ze startą 0,1 sekundy do drugiego miejsca, co pokazuje jak minimalne były różnice pomiędzy zawodnikami. W pierwszym wyścigu Kamil miał dużo problemów i pomimo dobrych czasów, zajął dopiero 9 miejsce. Kolejny wyścig był zdecydowanie lepszy i Kamil wyprzedził 4 zawodników i uplasował się na 5 miejscu. W kolejnym wyścigu, jadąc na 3-ciej pozycji, został niestety uderzony prze innego zawodnika i spadł o kilka pozycji. Wyścig ukończył na 6-tym miejscu.  W ostatnim wyścigu awansował o jedną lokatę i całe zawody skończył na 5-tym miejscu. Do rozegrania została jeszcze jedna runda KMP w Poznaniu w połowie sierpnia.