Janek Kamiński zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy WAKO w kickboxingu, w formule Pointfighting, w kategorii Kadet Młodszy -32kg.

Janek po zdobyciu Mistrzostwa Polski w czerwcu tego roku, został powołany do Kadry Narodowej w Pointfightingu w Polskim Związku Kickboxingu, co dało mu zaszczytną możliwość uczestniczenia w tegorocznych ME, które odbyły się w Stambule, w Turcji w dniach 26.08-3.09.

Janek pokonał zawodników z Węgier, Bułgarii i Turcji. Uległ w półfinale Irlandczykowi. To dało mu miejsce na podium Mistrzostw Europy.

Do tych zawodów przygotowywał się dodatkowo w wakacje na obozie klubowym z Ninja Academy Warszawa, w którym trenuje na co dzień u trenerki Emilii Szabłowskiej, oraz na zgrupowaniu kadry z trenerami.

Od września tego roku Janek dołączył do uczniów PSP w Sułkowicach, do klasy 4b, rozpoczynając tym samym nowy etap edukacji i życia w gminie.