Dnia 22 września 2011r. druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Chynów udali się na wycieczkę do Lotniskowej Straży Pożarnej Warszawa Okęcie.
Organizatorem wycieczki był Komendant Gminny aspirant Cezary Matysiak, zaś sponsorem Wójt Gminy Chynów Tadeusz Zakrzewski.
Przygotowania organizacyjne trwały dość długo, ale było warto.
Przewodnikiem wycieczki był aspirant Jacek Milewski, który jest jednocześnie strażakiem LSP Warszawa Okęcie. To dzięki niemu nasi strażacy zapoznali się ze strukturą organizacyjną, wyposażeniem technicznym oraz podstawowymi zasadami działania Lotniskowej Straży Pożarnej. Jak określił Jacek Milewski LSP jest specjalistyczną służbą Państwowych Portów Lotniczych, realizującą szereg działań z zakresu ochrony przeciwpożarowej na Lotnisku Chopina. Jak się dowiedzieliśmy jej podstawowym zadaniem jest udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych w rejonie operacyjnym lotniska, w przypadku wypadku lotniczego lub pożarów obiektów i urządzeń portu lotniczego.
Druhowie OSP dowiedzieli się także w jakich okolicznościach LSP współpracuje z Państwową Strażą Pożarną.
Ogromny entuzjazm wzbudziły samochody strażackie, a w szczególności ich parametry techniczne. Każdy z druhów miał możliwość usiąść za kierownicą samochodu gaśniczego.
W końcowej fazie wycieczki strażacy z Lotniskowej Straży Pożarnej zorganizowali pokaz "gaszenia pożaru" przy pomocy działek wodno-pianowych znajdujących się na wyposażeniu pojazdów pożarniczych LSP.
Składamy serdeczne podziękowania dla Komendanta LSP za realizację wycieczki.