Z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców sprawą linii kolejowej nr 88 Warka-Grójec-CPK Wójt Gminy Chynów informuje, iż spotkanie odbędzie się dnia 24 marca o godz. 17.00 na hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Chynowie.

Informacja w sprawie spotkania dotyczącego linii kolejowej nr 88, odcinek CPK – Grójec – Warka.

W związku z zaprezentowanymi przez CPK wariantami przebiegu planowanej linii kolejowej, Wójt Gminy Chynów zaprasza zainteresowanych mieszkańców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 24 marca 2023 r. o godzinie 17 00 

Linia kolejowa nr 88 to połączenie dużych prędkości, które planowane jest w związku zapowiadaną budową Centralnego Portu Komunikacyjnego w gminie Baranów. Linia miałaby połączyć nowe lotnisko z Grójcem i Warką. Firma IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo, która na zlecenie spółki CPK opracowuje obecnie Rozszerzone Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe, przedstawiła łącznie aż 12 wariantów linii kolejowej nr 88. Siedem z nich przebiega przez gminę Chynów. Obecnie IDOM prowadzi analizy oraz konsultacje z udziałem lokalnych samorządów. 
Władze gminy Chynów w piśmie do firmy IDOM negatywnie zaopiniowały wszystkie warianty linii przebiegające przez teren naszej gminy. Umiejscowienie projektowanej linii kolejowej na terenie Gminy Chynów miałoby ogromny wpływ na komfort życia naszych mieszkańców, spowodowałoby emisję hałasu komunikacyjnego oraz mogłoby wiązać się z potrzebą przesiedleń.