Rekordowa liczba osób, idealna pogoda, piękne występy, świetne koncerty i wiele innych atrakcji na chynowskim festynie.

To lokalne święto gromadzi wielu mieszkańców Chynowa. Jest to świetna okazja do spotkań, rozmów, a przede wszystkim do zaprezentowania umiejętności i talentów.

Chynowską publiczność rozgrzały koncerty gwiazd Defis i MIG, polsko-romańskiej grupy BIBI & Dżeremi, lokalnych artystów: Ilony Postek i Dawida Lewińskiego oraz popisy wokalne uczniów – Sandry Książek, Mai Michalskiej, Amelii Zaroń, Klubu Emeryta „Pełnia Życia, Zespołu KGW w Machcinie.
Na tegorocznej scenie wystąpiło ponad 100 wykonawców. Zaprezentowali się uczniowie szkół z terenu gminy - z Chynowa, Drwalewa, Pieczysk i Watraszewa. Na scenie wystąpili uczniowie z dwóch szkół tańca działających na terenie Chynowa – Emotion oraz Move.
Muzyczny popis dała również Gminna Orkiestra Dęta z Chynowa.

Akcentem podczas pikniku był jubileusz 50-lecia Gminy Chynów, gdzie nie zabrakło stoiska Urzędu Gminy Chynów z wieloma atrakcjami i wspomnieniami o naszej małej Ojczyźnie. Obecni również byli pracownicy Starostwa Powiatowego i Biura Poselskiego Mirosława Maliszewskiego ze swoimi stoiskami.
Z okazji 50-lecia gminy ogłoszono konkursy, a podczas pikniku wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom. Konkurs na Logo gminy– Paulina Brynda, hasło gminy „Tu smakuje życie”
Konkurs Poetycki „Gmina Chynów – moje miejsce” – Bogusława Kornet, Agnieszka Gwardys, Małgorzata Witkowska, Iwona Wrzosek, Malwina Pokorska, Tadeusz Charmuszko, Weronika Wargocka, Wojciech Grudzień, Maja Wysocka, Dominika Rudzka, Dominik Wojda. Gratulujemy!

W czasie Pikniku nie zabrakło również pysznych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Drwalewa, Sułkowic i Machcina oraz Klubu Emeryta „Pełnia Życia” w Chynowie, a także pysznych potraw z grilla i stoisk gastronomicznych.

Wiele emocji dostarczyły również Zawody Siłowe STRONGMAN przeprowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Chynów. Imprezę uświetnili również motocykliści z zaprzyjaźnionych Klubów motocyklowych ze swymi maszynami.

Radosne nastroje oraz moc wrażeń dostarczyły dzieciom dmuchańce oraz wesołe miasteczko.

Na zakończenie niebo rozświetlił pokaz laserów, a zabawę uprzyjemnił rewelacyjny występ zespołu NEXTEAM

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom i wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do sukcesu imprezy:

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego reprezentowanego przez Radnego Sejmiku Leszka Przybytniaka, Starostwo Powiatowe w Grójcu na czele ze Starostą Krzysztofem Ambroziakiem

DREWMET Włodarski Wojciech, ESOLL Sp. z o.o. Adam Morawski, Top Market, Biowet Drwalew,

Bank Spółdzielczy w Chynowie, ELKOR A.A. Korczak, Hotel Chynów, Bożena i Stanisław Mróz.

Podziękowania należą się również jednostkom OSP w Chynowie i w Drwalewie oraz wszystkim zaangażowanym w organizację pikniku.

Patronat nad piknikiem Dni Chynowa objęło Starostwo Powiatowe w Grójcu,ponieważ nasz powiat grójecki, objął w tym roku zaszczytne miano Stolicy Kultury Mazowsza 2023.

Przedsięwzięcie współorganizowane z Samorządem Województwa Mazowieckiego.