Nie od dziś wiadomo, że przebywanie ze zwierzętami ma na ludzi dobroczynny wpływ. Aby przekonać się o tym na własnej skórze, 12 lipca grupa uczestników ze szkoły w Pieczyskach odwiedziła niesamowite zwierzęta jakimi są alpaki. Te czworonożne stworzenia charakteryzuje sympatyczne spojrzenie, ciekawość świata, spontaniczność i naturalność. Warto także wspomnieć o ich puchatym i mięciutkim futerku, które po dotknięciu wywołuje uśmiech na twarzach.

Podczas wizyty u Pani Moniki Czwartyńskiej w Boxicavi poznaliśmy trzech wyjątkowych młodzieńców: Szafira, Rubina i Bursztyna. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat miejsca pochodzenia czy smakołyków, które alpaki najchętniej zjadają.

Największą atrakcją była możliwość nakarmienia zwierząt.

Zachęcamy wszystkich do udziału w zajęciach alpakoterapii - zabawa, uśmiech i endorfiny gwarantowane! Bardzo dziękujemy Pani Monice za interesujące zajęcia i ciepłą atmosferę, a uczestnikom dziękujemy za przybycie.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu pn. "Twój dobrostan to dla wszystkich błogostan", który jest dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie W.A.R.K.A – Ośrodek Działaj Lokalnie przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, Powiatu Grójeckiego, Gminy Warka, Gminy Chynów, Gminy Grójec, Gminy Jasieniec, Gminy Goszczyn, Banku Spółdzielczego w Warce, firmy Biowet Drwalew, firmy Frostico Chłodnia Warka oraz osób przekazującym 1,5% podatku.

Natalia Królikowska