O czym marzą dzieci?

Co jest dla nich najważniejsze?

Co przynosi im radość i sprawia, że są szczęśliwe?

Co powinni wiedzieć dorośli, by lepiej zrozumieć swoje dziecko i zadbać o jego samopoczucie?

Na te i inne pytania można było uzyskać wyczerpujące odpowiedzi zupełnie niedawno.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Chynowie, pani Małgorzata Pawelczyk, kierując się dobrem swoich uczniów i rodziców oraz wychodząc naprzeciw ich potrzebom zaprosiła do szkoły niezwykłą osobę. Specjalne zaproszenie przyjęła znana osobowość telewizyjna.

25 października 2023 mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej placówki sędzię Annę Marię Wesołowską. Sędzia w stanie spoczynku chętnie spotkała się z młodszymi dziećmi, młodzieżą, rodzicami, nauczycielami oraz przedstawicielami urzędu gminy i służb.

Umiejętne prowadzenie konwersacji, właściwe potraktowanie rozmówcy, świetny kontakt ze słuchaczami sprawiły, że nawet trudne tematy poruszone przez panią sędzię Wesołowską zostały przekazane w przystępny i przekonujący sposób. Niejednemu dorosłemu zakręciła się w oku łza. Omówione sytuacje życiowe w kontekście konsekwencji prawnych pozwoliły lepiej zrozumieć istotę zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Tę wyjątkową lekcję z zakresu prawa oraz wartościowe wskazówki zapamiętamy na zawsze. Pani sędzia podzieliła się swoją wiedzą, z uśmiechem odpowiadała na pytania najmłodszych, cierpliwie tłumaczyła starszym, uświadamiając wszystkim skalę problemu.

Zdjęcia z panią Anną Marią Wesołowską i autografy będą z pewnością miłą pamiątką.

Serdeczne podziewania kierujemy do Wójta Gminy Chynów, Pana Tadeusza Zakrzewskiego i Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chynowie za pomoc w organizacji tak ważnego wydarzenia dla społeczności szkolnej i społeczności Gminy Chynów.

Podziękowania kierujemy też do Rady Rodziców, wszystkich Rodziców oraz Nauczycieli za pomoc i zrozumienie potrzeb placówki, za wzorową współpracę, która również uczy dzieci, jak budować dobre relacje z innymi.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie