- Inwestycja była możliwa dzięki wsparciu Samorządu Mazowsza w ramach programu Mazowsze dla Lokalnych Centrów Integracyjnych, które pokryło 80 procent kosztów całej inwestycji - informuje wójt Tadeusz Zakrzewski

W ramach prac modernizacyjnych zostały wymienione podłogi na sali teatralnej oraz sali konferencyjnej na panele winylowe, które charakteryzują sięwysoką odpornością na uszkodzenia, zarysowania co ważne jest przy mocno eksploatowanych powierzchniach w domu kultury.

Bardzo istotnym krokiem w remoncie był zakup i montaż klimatyzatorów, które okazują się być niezbędne podczas prowadzenia zajęć ruchowych i uroczystościach.

Dla bezpieczeństwa osób korzystających z zajęć i uczestniczących w spotkaniach zostały również wymienione schody zewnętrzne z płytek terakoty, które podczas zimy były śliskie i popękane na schody z kostki brukowej wraz z nowymi poręczami.

- Bardzo się cieszymy z zakończenia tego remontu i mamy nadzieję, że będzie to miejsce bardziej funkcjonalne i dostosowane do potrzeb edukacyjnych, zwiększy komfort zarówno osób prowadzących jak i uczestników zajęć. Zapraszamy do odwiedzania nas, korzystania z naszej oferty zajęć i wydarzeń kulturalnych – mówi Marta Matysiak Dyrektor GDK w Chynowie

Planujemy dalszą modernizację budynku w przyszłym roku. Został złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na 2024r.

#Mazowszepomaga

#programywsparcia

#solidarnoscmazowiecka