4 marca 2023 roku na hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Chynowie odbył się Mundurowy Turniej Piłki Halowej Regionu Radom Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA —(International Police Association).

Do zawodów przystąpiło 8 drużyn. Zespoły rywalizowały w 2 grupach. Z każdej z grup do półfinałów awansowały po 2 najlepsze drużyny. Poziom był bardzo wyrównany o czym świadczy fakt, że w 3 meczach fazy pucharowej o awansie decydowały rzuty karne. W regulaminowym czasie gry turnieju padło aż 65 goli w 18 spotkaniach!

Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Zieloni grali bardzo widowiskowo i przez wielu typowani byli na zwycięzców zawodów. Ostatecznie uplasowali się na najniższym stopniu podium.

W finale natomiast zmierzyły się drużyny IPA Region Radom oraz KWP Radom. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1, a o zwycięstwie zadecydował konkurs rzutów karnych, w którym lepsi okazali się zawodnicy z Komendy Wojewódzkiej Policji. Wygrywając 3:2 zostali mistrzami turnieju

Na tegorocznym turnieju pojawiło się ponad 100 zawodników, a w drużynie KPP Policji w Grójcu jak równy z równym rywalizowała jedyna przedstawicielka płci pięknej!

Klasyfikacja turnieju:

1. miejsce: KWP zs. w Radomiu - puchar Wójta Chynowa

2. miejsce: IPA Region Radom - puchar Prezesa Mazowieckiej Grupy Wojewódzkiej IPA

3. miejsce: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej - puchar Przewodniczącego Regionu IPA Radom

4. IPA PŁOŃSK

5. KPP Grójec

6. KMP PŁOCK

7. Zasłużeni IPA

8. Przyjaciele IPA Lotnisko Okęcie

W zawodach wyróżnieni zostali:


Najlepszy bramkarz: Mateusz Zanjat (KWP Radom) - najmniej puszczonych bramek w całym turnieju.


Najlepszy zawodnik: Daniel Prokopczyk (KWP Radom).


Król strzelców: Jacek Gogacz (IPA Region Radom) – 7 goli strzelonych w całym turnieju.


Gratulujemy zwycięzcom turnieju, a uczestnikom dziękujemy za podjęcie wyzwania i walkę do końca.

Panu Wójtowi Tadeuszowi Zakrzewskiemu dziękujemy za przychylność i honorowy patronat nad imprezą. Pani Dyrektor Małgorzacie Pawelczyk dziękujemy za udostępnienie boiska oraz infrastruktury szkolnej. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do tej- być może odtąd cyklicznej - imprezy.