ee03f185-6251-41c0-b725-9a338ad80a78

Dnia 13 czerwca 2015 r. Rada Rodziców, Dyrektor oraz nauczyciele Zespołu Szkół im. Polskich Patriotów w Drwalewie zorganizowali, jak co roku, Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Na pikniku pojawili się zaproszeni goście, rodzice, uczniowie oraz mieszkańcy Drwalewa i okolic. Na początku Pani Dyrektor Jadwiga Lidia Pietrzak powitała wszystkich, zaprezentowała plan imprezy oraz podziękowała wszystkim sponsorom. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Na początku zaprezentował się chór szkolny pod batutą Pana Grzegorza Pietrzaka. Super przeboje w wykonaniu naszych uczniów wszystkich poderwały do tańca. Pierwszaki pod czujną ręką Pani Ireny Dmowskiej zaprezentowały fantastyczne pokazy taneczne. Dzieci z oddziału przedszkolnego, pod opieką pani Anny Ćwiek, pokazały swoje umiejętności wokalne. Kolejnym występem, była sztuka pt. „Jaś i Małgosia”, przygotowana przez kl. II pod kierunkiem pani Moniki Gwiazdoń. Uczniowie w fantastyczny i bardzo profesjonalny sposób zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności aktorskie. Występy artystyczne zakończyli nasi gimnazjaliści, prezentując projekt gimnazjalny pt. „Świat Mody na przestrzeni wieków” pod kierunkiem Pana Grzegorza Pietrzaka. Młodzież włożyła wiele wysiłku w przygotowania i opłaciło się, pokaz był bardzo imponujący.

Następnie uczniowie wzięli udział w II Szkolnej Olimpiadzie Sportowej, nad którą pieczę trzymali wszyscy nauczyciele z pomocą rodziców. Dzieci mogły sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowych. Pogoda jak co roku nam dopisała, było bardzo gorąco, wszyscy mogli ochłodzić się jedząc lody, można było się również posilić potrawami z grilla oraz pysznymi goframi.

Na zakończenie odbyło się losowanie nagród wśród uczestników konkurencji sportowych. Dodatkowo wszystkie dzieci otrzymały upominki. Ten dzień zostanie na długo

w naszej pamięci.

Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania sponsorom imprezy, którymi byli:

Biowet Drwalew, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chynowie, Sklep Spożywczo - Przemysłowy Anna Kuśmider, Hurtownia Ami – Teresa Świątkowska Drwalew, Agnieszka i Adam Książek, Sklep EWMAJ – Jędrzejczyk i Spółka w Chynowie, Firma FERRERO – Belsk Duży, Bank Spółdzielczy w Chynowie, Mirosława i Ireneusz Komorowscy, Rada Rodziców z Zespołu Szkół w Drwalewie, Stowarzyszenie Warka Działaj Lokalnie.

Ponadto składamy serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców, rodziców i nauczycieli Zespołu Szkół im. Polskich Patriotów w Drwalewie za pomoc, zaangażowanie, przygotowanie i obsługę imprezy.

Źródło: ZS w DrwalewieW niedzielę 7 czerwca 2015r. na stadionie w Drwalewie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu gminy Chynów.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Grójca. Rywalizacja drużyn była bardzo zacięta, zarówno w sztafecie jak i konkurencji bojowej.

W ogólnej klasyfikacji jednostki OSP uplasowały się na następujących miejscach z wynikami:

Drużyny męskie

I – OSP Drwalew 97pkt

II – OSP Chynów 111,1pkt

III – OSP MACHCIN 112,90pkt

IV - OSP Janów 136pkt

V – OSP Watraszew 169,3pkt

Drużyny kobiece:

I – OSP Drwalew 121,1pkt

II – OSP Chynów 160,4pkt

Dla zwycięskiej drużyny OSP Drwalew Wójt Gminy przekazał czek na doposażenie jednostki.