1ede9841-4001-4d87-bbe6-e2b2fdc1e562

Maj to dla uczniów miesiąc wycieczek, zwiastujący nadchodzące wakacje, ale również wytężonej pracy, udziału w konkursach, festiwalach, zawodach.

22 maja 2015 r. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Warce odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom biorącym udział w konkursie Mistrz Ortografii 2015. Tegoroczny konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V z terenu działania PPP w Warce i przebiegał dwuetapowo. Pierwszy etap szkolny – miał miejsce w kwietniu, drugi - 6 maja. Wicemistrzem ortografii została Marta Kucharska, uczennica klasy piątej Publicznej Szkoły Podstawowej w Drwalewie, wyróżnienie otrzymała Gabrysia Wierzbicka, również uczennica tej klasy. Laureatki otrzymały statuetki, nagrody i pamiątkowe dyplomy.

14 maja 2015 r. dziesięcioosobowa grupa uczniów klas IV-VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Drwalewie wzięła udział w Powiatowym Konkursie Piosenki o Zdrowiu organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Grójcu. Uczniowie zaprezentowali piosenkę o treści prozdrowotnej. Tematem przewodnim było hasło Z pola na stoły. Istotą festiwalu jest stworzenie tekstu piosenki. Młodzi wykonawcy doskonale sobie z tym poradzili i wyśpiewali III miejsce.

Źródło: ZS w Drwalewie