3a2753f9-c3ae-4b9e-a10a-99bf27f1a0c7

W minionym tygodniu odbyły się kolejne dwie rundy Pucharu Easykart na torze w Bydgoszczy. W piątek odbyła się VII runda. W kwalifikacjach Kamil Grabowski zajął bardzo dobre drugie miejsce.

Pierwszy wyścig finałowy należał do najbardziej emocjonujących w całym sezonie. Przez 9 okrążeń Kamil toczył zaciekłą walkę o drugie miejsce z Filipem Zagórskim. Niemal na każdym okrążeniu dochodziło do spektakularnych wyprzedzeń. Ostatnie okrążenie Kamil zaczął na trzecim miejscu, aby na dwa zakręty przed metą wyprzedzić Filipa. Na mecie Kamil był przed Filipem o 30cm.

Drugi wyścig to spokojna i pewna jazda Kamila na drugiej pozycji. Kamil w VII-mej rundzie stanął na drugim miejscu podium, co jest jego najlepszym wynikiem w tym roku, ustępując miejsca tylko 3-krotnemu mistrzowi Polski Alanowi Lalakowi.

W sobotę odbyła się VIII runda Pucharu Easykart. Po piątym miejscu w kwalifikacjach, Kamil bardzo dobrze pojechał w pierwszym wyścigu, gdzie zajął 3-cie miejsce. Takie samo miejsce zajął w biegu drugim, co dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji rundy VIII.

Po bardzo dobrych startach, Kamil przesunął się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu.