0f7ea7f2-4d13-4e03-ac8a-f7a58c7ab140

31 maja tego roku odbył się kolejny, już 12, festyn „Dzień Chynowa”.

Organizatorzy imprezy to Wójt Gminy Chynów Tadeusz Zakrzewski, Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Chynowie Małgorzata Dudzic, dyrektor Gminnego Domu Kultury w Chynowie Ewa Karkowska. To lokalne święto gromadzi wielu mieszkańców Chynowa. Jest to świetna okazja do spotkań, rozmów, a przede wszystkim do zaprezentowania umiejętności i talentów.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Chynów Tadeusz Zakrzewski, powitał zebranych i życzył udanej zabawy. Młodzi sportowcy z Gminnego Klubu Sportowego w Chynowie wraz z prezesem Łukaszem Koślą wręczyli panu wójtowi podziękowanie za wspieranie klubu, wspaniałym upominkiem była koszulka w barwach klubowych z podpisami wszystkich zawodników.

Na tegorocznej festynowej scenie wystąpiło około 160 wykonawców. Zaprezentowali się uczniowie szkół z terenu gminy - z Chynowa, Budziszynka, Drwalewa, Pieczysk, Watraszewa, Machcina, Sułkowic oraz dzieci i młodzież z zajęć prowadzonych w Gminnym Domu Kultury w Chynowie. Były inscenizacje, piosenki, układy choreograficzne oraz chóry i układy taneczne. Na scenie wystąpili uczniowie z dwóch szkół tańca działających na terenie Chynowa – Emotion oraz Move. Swój program „Piękna nasza Polska cała” zaprezentował zespół śpiewaczy Klubu Emeryta „Pełnia życia” z Chynowa. Nie zabrakło również wyjątkowego koncertu Gminnej Orkiestry Dętej z Chynowa.

Gwiazdą wieczoru był zespół Oddział Zamknięty.