02287110-d76d-4725-b05a-06d5d50bba9a

XIII Gminny Konkurs Ortograficzny

dla klas II – III oraz dla klas IV – VI

28 maja 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Poetów Polskich w Zalesiu już po raz trzynasty odbyły się Gminne Konkursy Ortograficzne. Uczniowie zmierzyli się z zawiłościami polskiej pisowni, która, jak wiadomo, łatwa nie jest.

O godzinie 9.00 swoją przygodę z ortografią rozpoczęli uczniowie klas młodszych. 9 uczniów z 5 szkół w gminie Chynów pisało dyktando.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac przyznała następujące miejsca:

I – Kinga Kucharska z PSP w Drwalewie

II – Marta Pakuła z PSP w Pieczyskach

III – Jacek Żukowski z PSP w Sułkowicach

Wyróżnienia otrzymali:

Marta Chmielewskaz PSP w Sułkowicach i Adrian Sadowski z PSP w Zalesiu.

O godzinie 11.00 do konkursu przystąpiło 12 uczniów z klas IV – VI reprezentujących 6 szkół podstawowych w gminie Chynów. Najpierw pisali dyktando, w którym czyhało na nich mnóstwo pułapek ortograficznych. Następnie rozwiązywali test, w którym musieli udowodnić znajomość reguł ortograficznych i umiejętność ich stosowania w praktyce.

Najlepszą sprawnością w stosowaniu ortografii popisał się Kacper Strzeżek z PSP w Zalesiu. II miejsce zajęła Marta Kucharska z PSP w Drwalewie, a na III miejscu uplasował się Kacper Lewicki z PSP w Pieczyskach.

Przyznano również wyróżnienia, otrzymali je:

Zuzanna Brynda z PSP w Zalesiu, Aleksandra Dobrzyńska z PSP w Machcinie, Julian Chmielewski z PSP w Machcinie, Aleksandra Malinowska z PSP w Sułkowicach, Julia Glinka z PSP w Chynowie i Zuzanna Hrab z PSP w Drwalewie.

Najlepszy wynik osiągnęli uczniowie z PSP im. Patriotów Polskicg w Drwalewie.

Okazuje się, że można nauczyć się pisać bez błędów, trzeba tylko chcieć i pracować ze słownikiem ortograficznym.

Laureaci obu konkursów otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Źródło: PSP w Zalesiu