Parafia Narodzenia NMP w Pieczyskach k. Grójca serdecznie zaprasza na główny odpust parafialny, który odbędzie się w sobotę 15 sierpnia 2015 r.

Uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. prałat Zdzisław Rogoziński, a homilię wygłosi znany rekolekcjonista i kaznodzieja ks. Piotr Pawlukiewicz.

Po sumie odbędzie się koncert pieśni religijno-patriotycznych w wykonaniu Warszawskiego Chóru POLONIA im. Ignacego Paderewskiego.

Uroczystość odpustowa odbędzie się na nowo otwartym Dziedzińcu Różańcowym Św. Jana Pawła II (na zdjęciu).

Warto przypomnieć, że Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Przemiany w Pieczyskach jest uznawane przez wielu za mazowiecką perełkę budownictwa sakralnego. Jego wielowiekowa historia związana jest z faktem pozostawienia przez Maryję odbicia swojej stopy na głazie znajdującym się blisko świątyni. Jest to również pierwszy kościół w województwie mazowieckim wyremontowany z funduszy Unii Europejskiej.

Chociaż świątynia ta ukryta jest wśród pól i łąk mazowieckiej ziemi, to swoim urokiem przyciąga wielkie rzesze pielgrzymów z całej polski i z zagranicy. Pątnicy, odwiedzający to przepiękne miejsce, modlą się zarówno przed cudownym obrazem Matki Najświętszej (znajdującym się tu od 400 lat), jak również pielgrzymują do Kaplicy Stópki Matki Bożej w lesie pieczyskim.

Serdecznie zapraszamy do Pieczysk na nasz odpust i bardzo prosimy o przekazanie naszego zaproszenia wszystkim mieszkańcom gminy.

Prosimy również o umieszczenie tego zaproszenia na Państwa stronie internetowej.

Z podziękowaniem i z pamięcią w modlitwie

Ks. Mariusz Zapolski – proboszcz parafii w Pieczyskach.