W piątkowe przedpołudnie – 23 października 2015 roku w Zespole Szkół im. Polskich Patriotów w Drwalewie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych z Chynowa, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele i rodzice uczniów klas pierwszych.

Dyrektor szkoły – pani Jadwiga Lidia Pietrzak powitała zgromadzonych gości i rodziców,

a następnie wprowadzono poczet sztandarowy i odegrano hymn państwowy. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor.

Uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem wychowawczyń zaprezentowali bogaty program artystyczny, którego szczególnym punktem był pięknie odtańczony polonez. Na zakończenie przedstawienia uczennica klasy I b – Alicja Kępka zagrała kilka utworów na skrzypcach. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i upominki, a następnie zrobiono wspólne zdjęcia.

Po części oficjalnej odbyły się otrzęsiny przygotowane przez uczniów klasy szóstej oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczystość przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze.