Dnia 14 października 2015 r. w Publicznym Gimnazjum w Chynowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na zaproszenie Wójta Gminy Chynów przybyli: dyrektorzy, obecni i emerytowani nauczyciele i pracownicy szkół z terenu gminy Chynów, Radni Gminy, grono pracowników Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych, proboszczowie z okolicznych parafii oraz przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołami. Na początku Imprezy głos zabrał Wójt Gminy Tadeusz Zakrzewski, który złożył życzenia wszystkim zaangażowanym w wychowanie i edukację dzieci i młodzieży. Następnie wyróżnił Dyrektorów szkół naszej gminy, którym wręczył dyplomy i nagrody pieniężne.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie klasy Ib i IIIa pod kierownictwem mgr Katarzyny Borszyńskiej – Adrych, mgr Anety Górskiej i mgr Renaty Wosiak zaprezentowali program artystyczny składający się z występów tanecznych, piosenek i wierszy. Występującym towarzyszył Chór Szkolny SONITO, który do występów przygotowała mgr Hanna Rębiś.

Zaproszeni goście byli zachwyceni oryginalnością i pomysłowością występu, czego dowodem była owacja na stojąco. Dodatkowym aktem uznania dla występujących była spontaniczna reakcja mamy ucznia klasy III a p. Katarzyny Schab, która w ramach podziękowania za wspaniałe widowisko zaprosiła „aktorów” na poczęstunek w pobliskim barze. Miłym akcentem uroczystości jest także fakt dofinansowania występującym i ich opiekunom, wycieczki szkolnej przez proboszcza parafii Michalczew ks. kan. Krzysztofa Goneta. Wszyscy opuszczali salę w dobrych nastrojach, z uśmiechami radości na ustach