Starsi – młodszym: „ Proszę mnie przytulić”....

25 listopada to bardzo ważna data, szczególnie dla przedszkolaków. Tego dnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia - święto ustanowione w 2002 roku, w setną rocznicę pojawienia się i wyprodukowania tej zabawki dla dzieci.

Z tej okazji uczniowie klasy czwartej i piątej, pod kierunkiem pani Joanny Smolarek, przygotowali program artystyczny dla najmłodszych dzieci, uczęszczających do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Budziszynku.

Był to montaż słowno – muzyczny, oparty na utworach z misiami w roli głównej.

Młodzi artyści zaprezentowali wspaniałą opowieść o jednej z najważniejszych wartości w życiu człowieka: przyjaźni. Znakomicie odegrali swoje role wcielając się w postacie różnych zwierzątek, bohaterów utworu Przemysława Wechterowicza pt: „ Proszę mnie przytulić”.

Przedszkolaki i zerówiaczki, zaproszone na występ, odgadywały także zagadki i odpowiadały na pytania, związane ze wspomnianą maskotką.

Na zakończenie jedna z uczennic wykonała piosenkę w języku angielskim. Jej bohaterem był... mały, pluszowy przyjaciel wszystkich maluchów.

Zgromadzona publiczność nagrodziła starszych kolegów głośnymi brawami. Część artystyczna bardzo się podobała, a zachwyceni widzowie postanowili zatrzymać te chwile.

Wspólne zdjęcia młodszych i starszych uczniów naszej szkoły są wspaniałą pamiątką tego wydarzenia. Świadczą o tym, że wystarczy trochę dobrych chęci, a niespodzianka dla przedszkolaków uda się znakomicie, o czym świadczyły uśmiechnięte buźki najmłodszych.

Było to już drugie spotkanie przedszkolaków z literaturą piękną, przygotowane przez uczniów klas starszych.

Pierwsze miało miejsce 29 września 2015 roku.

Dzień Głośnego Czytania to znakomita sposobność, by pokazać dzieciom w wieku przedszkolnym, że kontakt z książką może być ciekawą przygodą.

Tego zadania podjęli się uczniowie klasy czwartej pod opieką pani Joanny Smolarek. Zaprezentowali oni młodszej braci uczniowskiej odpowiedni repertuar wierszy, ukazujących piękno jesieni. Były to utwory o różnorodnej tematyce, opisujące przyrodę w ciekawy, czasem zabawny sposób.

Kulminacyjnym momentem programu artystycznego była zabawa z dziećmi podczas piosenki, śpiewanej po angielsku przez jedną z uczennic. Podczas tańca przedszkolaki świetnie się bawiły. Próbowały razem z dziewczynką śpiewać w obcym języku kolejne literki z alfabetu oraz poznały nowe słowa, dotyczące wspomnianej pory roku.

Pani z przedszkola podziękowała serdecznie w imieniu wychowanków za edukacyjnie spędzony czas i wspaniałą niespodziankę dla nich. Przedszkolaki pomachały radośnie na pożegnanie.

Joanna Smolarek