3 grudnia 2015 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Budziszynku im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Budziszynku pod opieką nauczycieli wybrali się na charytatywny koncert mikołajkowy. Na warszawskim Torwarze zgromadziło się wiele młodych ludzi, dzieci. Wszyscy z ochotą wzięli udział w tym wydarzeniu. Publiczność mogła wysłuchać i obejrzeć wielu znanych wykonawców. Wśród nich znaleźli się: Sound'n'grace, Sarsa, Monika Lewczuk, Najlepszy Przekaz W Mieście, Pamela Stone.

Ważnym momentem koncertu był konkurs, rozegrany między czterema szkołami. Ich przedstawiciele ubiegali się o zwycięstwo prezentując zasady udzielania pierwszej pomocy. Podczas rywalizacji grup można było dowiedzieć się wiele o zasadach postępowania ratujących ludzkie życie. Dzieci poznały sześć kroków, które należy wykonać, by skutecznie pomagać potrzebującym.

Widzowie zachwycali się popisem umiejętności Macieja Pola, który oczarował obecnych swoim pokazem. To było coś niesamowitego.

Uczniowie mieli możliwość pobawić się w rytmach zumby i podziwiać różnorodność efektów laserowych. Obecnych odwiedził także Święty Mikołaj.

Uczestnikom ogromnie podobał się zarówno koncert artystów, jak i inne atrakcje.

To kolejny udany wyjazd z okazji Mikołajek. Dzieci uśmiechnięte i zadowolone dzieliły się wrażeniami z koncertu. Wszyscy uznali, że warto wybrać się ponownie i przeżyć wiele niezwykłych emocji. To było niezapomniane wydarzenie, wartościowe i pouczające. Treści edukacyjne zostały ciekawie połączone z rozrywką i zabawą.

Świadomość i umiejętność udzielania pomocy innym mogą przydać się każdemu.

Joanna Smolarek