Sukcesem zakończył się projekt Zespołu Wokalnego Anima z Rososzy realizowany pod nazwą „Głosy z cienia” w ramach tegorocznego programu Działaj Lokalnie.

W marcu minęło 5 lat naszej działalności – mówi Katarzyna Schab, założycielka i opiekunka zespołu – działalności bardzo aktywnej jak na tak małą parafię. Tym bardziej ucieszyło nas, że nasz projekt zyskał aprobatę oceniających wnioski w Stowarzyszeniu W.A.R.K.A.

W naszym przeglądzie, który odbył się 10 października mogły brać udział zespoły składające się wyłącznie z amatorów i śpiewające z akompaniamentem „na żywo”. Zależało nam na tym, aby pokazały się schole, które jeszcze nie występowały poza swoją parafią. Rozesłaliśmy blisko 50 zaproszeń, na które odpowiedziały zespoły z:

Parafii św. Mikołaja w Warce, parafii św. Jana Chrzciciela w Rembertowie koło Grójca, parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Przybyszewie, parafii św. Mikołaja w Żdżarach oraz Góry Kalwarii z Kościoła na Górce.

Jako gość specjalny wystąpił zespół z parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu – Fletnia Pana.

W jury, które skrzętnie notowało uwagi dla wszystkich występujących zasiedli: proboszcz parafii Narodzenia NMP w Rososzy – Dariusz Kruszewski oraz zaprzyjaźnieni z nami: Paula Pietrzak (Fletnia Pana), Mariusz Kułakowski (FUH Fenix) oraz wieloletni chynowski organista Piotr Rozum.

Przeglądowi towarzyszyła zamontowana na ogrodzeniu kościoła w Rososzy wystawa z okazji 10 - lecia Działaj Lokalnie w powiecie grójeckim. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek – ciasta upieczone przez nieocenione parafianki, ciepłe napoje oraz kiełbaski z grilla.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, Partnerom „Działaj Lokalnie” a także „naszym” sponsorom z Chynowa – firmie Top Market i Adamowi Jędrzejczykowi oraz Bankowi Spółdzielczemu i Pani Prezes Danucie Ambroziak. Zorganizowaliśmy dzięki Wam imprezę, o której marzyliśmy od lat i zyskaliśmy nowe akcesoria muzyczne niezbędne do dalszej pracy.

Zdjęcia z przeglądu są dostępne na fanpage’u stworzonym przez Magdę Urbańską, nasza specjalistkę od promocji : https://www.facebook.com/przeglad.piosenki.religijnej/?fref=ts

Liczymy, że spotkamy się za rok.