Są takie dwa dni,

Jedyne dni w roku.

To święto Babci i Dziadka.

Łza się kręci w oku.

Więc dla Babci słońce mamy

I całuski dla Dziadziusia,

Dziś życzenia wnuczek składa

I piosenkę śpiewa wnusia.

21 i 22 stycznia – Dzień Babci i Dziadka – to dni piękne i wyjątkowe, ważne w życiu każdej Rodziny.

Wtedy chcemy szczególnie okazać, jak bardzo ich kochamy, doceniamy za troskliwość i czułość, obdarzamy szacunkiem.

Serdeczność, życzliwość, słowa pełne miłości, kierowane do Babć i Dziadków, są wyrazem naszej ogromnej sympatii, a własnoręcznie wykonane upominki – formą podziękowania.

23 stycznia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Budziszynku odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyli Babcie i Dziadkowie. Zaproszeni Goście z przyjemnością obejrzeli występ, przygotowany z myślą o nich. Słowa piosenek i teksty wierszyków przypomniały im dzieciństwo i młodość. Dzięki dzieciom odbyli sentymentalną podróż do dawnych czasów, kiedy to oni byli mali. Niejedna osoba nie potrafiła ukryć wzruszenia.

Mali artyści z urokiem i zaangażowaniem recytowali utwory, opowiadające o roli Babci i Dziadka w ich życiu. Wyrażali swoje gorące uczucia i podkreślali wdzięczność za cierpliwość, opiekuńczość i dobroć serca, okazywane im każdego dnia. Wspaniale zaprezentowali się przed widownią.

Uwieńczeniem części artystycznej były najserdeczniejsze życzenia, skierowane do Najbliższych i „Sto lat”, zaśpiewane przez społeczność szkolną.

Dyrektor szkoły, podziękowała wszystkim za przybycie i dołączyła się do życzeń dzieci. W imieniu rodziców i wnucząt zaprosiła zgromadzonych na słodki poczęstunek. Podczas niego dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom laurki i samodzielnie zrobione podarunki. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.

Tuż po zakończeniu części artystycznej, przygotowanej przez wychowawczynie przedszkola i nauczycielki klas młodszych, rozpoczęła się zabawa karnawałowa. W rytmach różnorodnej muzyki bawiły się trzy pokolenia: dzieci, rodziców i dziadków. Było gwarno i wesoło. Uśmiechy na twarzach tańczących potwierdzały dobre humory.

To były niezwykłe chwile, które na długo pozostaną we wspomnieniach.

Joanna Smolarek