W Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pieczyskach 29 stycznia 2016 r. to dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Tego dnia odbyła się bowiem wspaniała impreza Dzień Babci i Dziadka połączona z Zabawą Choinkową. Na wstępie pani dyrektor Urszula Wasilewska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, składając serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom.

W pięknie udekorowanej przez panią Agatę Rutecką sali dzieci pod kierunkiem pani Hanny Dobrzyńskiej i pani Edyty Adaszewskiej przedstawiły program artystyczny. Show „ Ja się wcale nie chwalę ja po prostu mam talent!” poprowadzili: piękna znana i lubiana Zuzanna Paprzycka oraz przystojny, elegancki i sławny Arkadiusz Kusiak.

Program nie istniałby bez dostojnego jury, w składzie: popularna na całym świecie piosenkarka Klaudia Orzechowska, wszechstronnie uzdolniona Julia Zych, wybitnie wykształcona Kamila Stelmasiak oraz niepowtarzalny twórca Marcin Zych. Następnie uczestnicy konkursu prezentowali swoje talenty: aktorskie, muzyczne i taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Młodzi artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. I tak mogliśmy podziwiać np. zespoły: Wesołe nutki, Zwariowana pięciolinia. Na koniec części artystycznej wszystkie dzieci zaśpiewały Sto lat i obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Potem zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek. Następnie odbyła się zabawa choinkowa w trakcie której odbyły się liczne konkursy w których brały udział babcie, dziadkowie, rodzice i wnuki. Tradycją podczas zabaw choinkowych jest przybycie do dzieci Mikołaja i Śnieżynki, którzy obdarowali grzeczne dzieci słodkimi prezentami.

Frekwencja była wspaniała. Dziękujemy za to. Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Najlepiej wyrażą to słowa piosenki:

Jak to dawniej było każdy z was pamięta

Bo cząstka historii w rodzinie zamknięta.

Babcia ciasto piecze, wesoło zagada

O rodzinnych dziejach wnukom opowiada.

A kochany dziadek w bujanym fotelu

Pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu.

Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba

Babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da.

Dziś wam dziękujemy nasi przyjaciele

Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele.