Dnia 30.01.2016 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Machcinie odbyła się Choinka Noworoczna. Jest ona jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń dla dzieci i młodzieży.Cała społeczność szkolna, oraz rodzice zostali zaangażowani w jej przygotowanie.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor Szkoły Pani Hanna Rębiś. W swoim wystąpieniu najwięcej uwagi poświęciła najmłodszym dzieciom licznie przybyłym do naszej szkoły. Uczniowie z klas IV-V pod kierunkiem Pani Ewy Salomońskiej przygotowali inscenizację bajki pod tytułem ,,Śpiąca Królewna”. Ogromny entuzjazm wzbudziło przybycie Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów. W tym roku gość z dalekiej północy był bardzo szczodry. Następnie przyszedł czas na tańce i zabawy. Czas szybko mijał w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, która w tym dniu przypominała o wspaniałym świąteczno – karnawałowym nastroju. Rodzice przygotowali atrakcyjne fanty, zadbali o duży wybór ciast i napojów. Wszyscy rozpoczęli ferie zadowoleni i uśmiechnięci.Bogaty i ciekawy program choinki szkolnej sprawił, że owe wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich.

Serdecznie dziękujemy następującym firmom za pomoc w organizacji zabawy choinkowej: z Góry Kalwarii - 3F Centrum Rozrywki i Wypoczynku, Market Ga-Ga; z Chynowa – Agrosimex, Top Market, Sklep Martom Bożena Nowak; z Piaseczna – Leroy Merlin; z Czaplinka – Karczma Myśliwska, Sklep Sylwia Kącka; z Wincentowa – Subun, Sklep Celinka; z Rososzy – Sklep Maria i Sławomir Flak; z Jurandowa – DANCAR Daniel Korczak; z Dobiecina – KAL-TRANS Krzysztof Kaliński; z Grobic – Sklep U Kasi; z Warszawy – Ramirent.