Dnia 17 lutego 2016 r. uczniowie klas IV, V, i VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Tadeusza Stokowskiego w Watraszewie brali udział w bardzo ciekawej lekcji bibliotecznej, która odbyła się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu.

Pani Mirosława Krawczak, prowadząca zajęcia, przed bardzo ładnym budynkiem biblioteki zapoznała wszystkich z jej dziejami. Następnie zaprosiła swoich gości do wnętrza, gdzie odbyły się warsztaty pod hasłem: „Jak rozwijała się książka na przestrzeni wieków?”.

Dzięki tym warsztatom uczniowie mieli okazję poznać historię pisma, różne formy książki oraz materiałów pisarskich. Dowiedzieli się również jak nazywa się znak wodny na papierze, napis na kamieniu, co to jest skryptorium i ostrakon, oraz wielu innych ciekawych rzeczy. Świat dawnych czasów przybliżyły barwne niezwykle interesujące prezentacje multimedialne.

Kolejnym etapem zajęć było rozwiązywanie krzyżówki, które miało na celu sprawdzenie, ile udało się zapamiętać z tej interesującej prelekcji.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie biblioteki, a także oglądanie wielu ciekawych pozycji książkowych.

Uczniowie po powrocie do szkoły wyrazili opinię, że lekcja biblioteczna była udana dzięki wielu interesującym informacjom jak również miłej atmosferze, którą stworzyła pani prowadząca zajęcia. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że chcieliby jeszcze pojechać na podobne zajęcia.

W imieniu uczniów i opiekunów bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tej lekcji, która na pewno pozostanie długo w pamięci naszych uczniów.