Powitanie kalendarzowej wiosny uczniowie ze szkoły w Sułkowicach zainicjowali na 30 Rajdzie „Witaj Wiosno” organizowanym przez PTTK oddz. w Warce. Liczba uczestników z naszej szkoły była naprawdę imponująca. Trasa rajdu wiodła ulicami miasta, a po spotkaniu z Panią Burmistrz cała grupa turystyczna ruszyła błoniami nad Pilicą do stanicy KOR. Szczególną radością napawa fakt, że grono turystów zrzeszonych w Szkolnym Szkole Turystycznym stale się powiększa, a członkami PTTK jest już 15 uczniów.

Kontynuacja uroczystości miała miejsce w szkole podczas poniedziałkowych zajęć. Najpierw były lekcje prowadzone przez uczniów z klasy 6, a następnie nadszedł czas na prezentację wiosennej mody. Tego przedsięwzięcia z sukcesem pojęli się uczniowie z klas 5 i 6. Aplauzom dla modowych propozycji i zachwytów nad nowymi postaciami z modelingu nie było końca. Każdy znalazł coś dla siebie. Demokratycznie przeprowadzono również wybory na Wiosennych Uczniów. Ten zaszczytny tytuł przypadł Julii i Józiowi oraz Julce i Oskarowi.

Ponieważ pierwsze dni wiosny zbiegły się ze Świętami Wielkanocnymi nie mogło zabraknąć tego elementu w wiosennej zabawie. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami dzielnie współzawodniczyli w „Zawodach z Jajem”. Były m.in. rzuty jajem, wyścigi z jajkiem, slalom między jajkami. Na koniec każda drużyna otrzymała
z rąk Pani Dyrektor czekoladowe pisanki. Było wiele śmiechu i czuliśmy, że wiosna zagościła nie tylko w kalendarzu, lecz także w naszych sercach.