„Szalone bajeczki z dziadunia teczki” to tytuł teatrzyku, na który 6 kwietnia 2016 r. wybrały się dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Budziszynku. Zorganizowany przez Kielecki Teatr Lektur w Grójeckim Ośrodku Kultury występ, przybliżył dzieciom twórczość dwóch pisarzy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Kto z nas nie zna takich utworów jak: „Okulary”, „Kłamczucha”, „Katar” czy „Rzepka”. To tylko niektóre z wierszy, które w ciekawy sposób zostały przedstawione dzieciom. Światła, muzyka, rekwizyty, dekoracje wszystko to skutecznie skupiło uwagę dzieci. Oplecione bajkową scenerią wiersze sprawiały, że dzieci same odpowiadały na stawiane pytania. Zabawne dialogi wypowiadane przez aktorów powodowały, że na sali słychać było śmiech małych słuchaczy.

Największym przeżyciem dla dzieci było zaproszenie na scenę i wspólna inscenizacja wiersza „Rzepka”. Na koniec wszystkie dzieci razem z aktorami zaśpiewały piosenkę „Fantazja”, a ich radości nie było końca.