Szkolne Koło Turystyczne ze szkoły podstawowej w Sułkowicach było organizatorem rajdu, który odbył się na początku maja. 

Trasa pieszej wędrówki wiodła z Pieczysk do Sułkowic. Pogoda była przepiękna, szlak i program rajdu zapowiadał się atrakcyjnie dlatego do udziału w rajdzie zgłosiło się 12 drużyn zorganizowanych i liczna grupa niezrzeszonych turystów. Łącznie w rajdzie „Kwitnące Jabłonie” uczestniczyło 420 osób. Najpierw turystów serdecznie przyjął ksiądz proboszcz Mariusz Zapolski, który przybliżył historię Sanktuarium Matki Boskiej Pieczyskiej oraz legendę związaną z Kamieniem, tzw. Stopą Matki Boskiej Pieczyskiej. 

Po zwiedzeniu Sanktuarium i obejrzeniu Kamienia piechurzy przeszli 6 km lasem do Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Na terenie Zakładu wszyscy z zapartym tchem obserwowali kunszt czworonożnych funkcjonariuszy, ich posłuszeństwo i zaufanie w stosunku do partnerów- policjantów oraz determinację w walce z bandytami (w tej niewdzięcznej roli - funkcjonariusze pozoranci). Nikt nie krył podziwu dla psich nosów, kiedy „bez pudła” wskazywały przedmioty z ukrytymi w nich narkotykami. Uczestnicy rajdu mogli także zwiedzić Muzeum Zakładu Kynologii Policyjnej. Szczególne zainteresowanie wzbudził Trymer, czyli serialowy Szarik z „Czterech Pancernych i psa”. 

Gospodarze zorganizowali również ogniska, przy których z przyjemnością upieczono kiełbaski. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe dyplomy i piłki. Ponadto o kolejnych młodych pasjonatów, tym razem ze szkoły we Wrociszewie, powiększyło się grono członków PTTK oddz. Warka. 

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi - przyjaciół Szkoły w Sułkowicach - udało się zorganizować to wspaniałe przedsięwzięcie