,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". To hasło towarzyszyło przedstawieniu teatralnemu, które przygotowali i zaprezentowali, pod kierunkiem p. Doroty Pawlak, uczniowie klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Budziszynku.

Występ dzieci był podsumowaniem projektu rządowego ,,Książki naszych marzeń" realizowanego w naszej szkole, którego głównym celem było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Przedstawienie w nieco humorystyczny, lecz pouczający sposób ukazało problem braku zainteresowania czytelnictwem oraz poszanowania książek wypożyczanych z biblioteki. W spektaklu pojawiły się różnorodne postacie: Hania, dziewczynka systematycznie korzystająca z biblioteki, dwóch niegrzecznych i nie dbających o wypożyczone książki chłopców, Jacek i Marek oraz bohaterowie znanych lektur - Pinokio, Kot w Butach, krasnoludek, sierotka Marysia, Kopciuszek i Czerwony Kapturek.

Przedstawienie uświadomiło uczniom potrzebę czytania książek, które mają ogromny wpływ na rozwój intelektualny oraz poszerzanie zainteresowań.

D. Pawlak