Wie Polska cała, wiedzą wszystkie dzieci,

że 15 maja kiedy słońce pięknie świeci,

Prawda to, to nie są bajki,

Obchodzimy Święto Niezapominajki.

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto obchodzone corocznie 15 maja. Zapoczątkował je redaktor radiowej „Jedynki” Andrzej Zalewski, który z niezapominajki uczynił kwiatowy symbol Polski. Święto Niezapominajki jest uniwersalnym świętem –ma na celu promowanie walorów przyrody, stałe przypominanie o ochronie środowiska, a także zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.

Dzieci z klas młodszych Publicznej Szkoły Podstawowej w Sułkowicach po raz pierwszy włączyły się w obchody Dnia Polskiej Niezapominajki.

16 maja 2016r. odbył się w naszej szkole apel, w czasie którego uczniowie klasy 1b recytowali wierszyki i śpiewali piosenkę o małym, skromnym niebieskim kwiatku. Następnie reprezentanci poszczególnych klas zasiali niezapominajki w przygotowanych niebieskich doniczkach. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat pielęgnacji roślin i obiecały dbać o nowo posiane kwiatki. Na koniec apelu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Niezapominajki to są kwiatki z bajki”. Wzięło w nim udział 31 uczniów, a każda dostarczona praca była wyjątkowa. Jury przyznało:

I miejsce: Martynie Gruszczyńskiej,

II miejsce: Aleksandrze Kramek,

III miejsce: Alicji Musiałowskiej i Kryspinowi Rozborskiemu.

Wyróżnienia otrzymały prace wykonane przez Małgosię Serwatkę, Tosię Sempioło i Julię Okolus.

Po zakończonym apelu uczniowie ze swoimi wychowawcami udali się na spacer po okolicy

z transparentem, niebieskimi pomponami i balonami. W czasie spaceru dzieci wręczały napotkanym osobom „Życzliwą Niezapominajkę” i życzyły im miłego dnia.

Organizując Święto Polskiej Niezapominajki staramy się nie tylko rozbudzać w dzieciach miłość i szacunek do otaczającej przyrody, ale także kształtować w maluchach pozytywne uczucia i postawy przyjaźni i serdeczności.

Ogromne podziękowania należą się p. Paulinie Kobus i p. Renacie Głuszek za pomoc

w organizacji tego wyjątkowego dnia w naszej szkole.