W dniu 21 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej w Sułkowicach zawitali przedstawiciele WARGu, Wareckiego Klubu Gier Planszowych i Fantastyki, Grzegorz Cwyl, Robert Sałyga oraz Tomasz Wdowiak. Celem ich wizyty było zapoznanie uczniów klas V i VI z alternatywnymi, wobec gier komputerowych, formami rozrywki. Uczniowie mieli zapoznać się z zasadami dwóch gier planszowych „Colt Exspress” oraz „Przebiegłe wielbłądy”. Ostatecznie poznali też wiele innych gier takich jak „Pędzące żółwie”, „Splendor”, „Kolejka”. Uczniowie chętnie zaangażowali się w granie bez prądu. Dzieci przekonały się jest to ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu. Planszowym rozgrywkom przyglądali się także, a czasem uczestniczyli w grze, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz pani dyrektor. Dzięki inicjatywie pani Doroty Cwyl organizującej powyższe spotkanie, szkoła zakupiła część prezentowanych gier. 

Zajęcia trwały 2 godziny lekcyjne, a dzieci nie chciały ich przerwać, nawet na przysługującą ich przerwę. Po rozgrywkach uczniowie pytali kiedy mogą jeszcze raz zagrać. 

Będzie to możliwe w Warce 28 maja 2016r. na zorganizowanym przez WARG konwencie WARCON 3, na który organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież ale też i dorosłych.