Dom - to co wieczór wszyscy razem,

na ścianie słońce, mój obrazek,

wspólne czytanie książek, gazet.

To jest szczęśliwy dom!

Dzień 25 maja 2016 r. zapisał się wyjątkowo w kalendarzu uroczystości Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pieczyskach. W tym dniu przypadło wielkie świętowanie Dnia Mamy i Taty. Wydarzenie było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy zaszczycili szkołę swoją obecnością. Wszystkich gości bardzo serdecznie powitała pani dyrektor Urszula Wasilewska, a w imieniu uczniów Krzysztof Marciniak uczeń kl. III. Tegoroczna uroczystość przebiegła pod hasłem -Nie ma jak dom. Dzieci zaprezentowały się w przygotowanych na tą okoliczność wierszach, tańcach, piosenkach i inscenizacjach. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy 0 z wielkim przejęciem złożyli życzenia w formie wierszy. Byli to: Adaś Kowalski, Damian Kachniarz, Patryk Czechowicz, Wiola Postek. Humorystyczną scenkę „Mamy samochwały” przedstawili uczniowie klasy II -Marcin Marciniak, Dawid Przybytniak, Michał Kowalski, Kacper Górecki. Aktorzy wykazali się dużą pomysłowością i odwagą w doborze kostiumów oraz w pięknej grze za co otrzymali gromkie brawa. Po pokazach aktorskich przyszedł czas na cztery urocze pary, które zatańczyły „Walczyk dla rodziców” i Rock and rolla. A byli to:Zosia Filutowska z Michałem Dąbrowskim, Wiola Postek z Sylwkiem Kowalskim, Ula Kowalska z Mateuszem Waligórą, Kasia Stelmasiak z Kacprem Paprzyckim. Uśmiechu na każdy dzień, zadowolenia z życia i radości w każdej chwili życzyli w swoich wierszach Mateusz Rutecki i Paweł Zych. Z przyjemnością publiczność wysłuchała piosenki w wykonaniu uczniów klasy II- „Kiedy świeci słoneczko” oraz klasy I „Kropelka” Próbujemy w szkole posiąść trudną sztukę gry na różnych instrumentach. Najstarsi uczniowie naszej szkoły z najserdeczniejszymi życzeniami dla wszystkich rodziców zaprezentowali na dzwonkach i fletach trzy utwory: Lambadę, Bieriozkę i Polkę Rzeszowską. Również i czwartoklasiści popisali się grając utwór „Twoje święto dziś mamo”. Chłopcyz klas III-IV Mateusz Michalski, Krzysztof Marciniak, Paweł Zych, Mateusz Rutecki, Kamil Czechowicz zaśpiewalipiosenkę „Mamo, mamo” Układ taneczny do piosenki ułożyły i zatańczyły: Marta Pakuła, Oliwia Traczyk, Kinga Ruta, Kinga Stelmasiak.

Nie wystarczą cztery ściany,

cztery kąty, okna, drzwi.

Dom jest miły i kochany,

kiedy w nim piosenka brzmi.

Dlatego na koniec części artystycznej super utwór wykonali wszyscy uczniowie „Nie ma jak dom” i obdarowali najbliższych własnoręcznie zrobionymi koszyczkami z kwiatami i dyplomami. Dziękując za uwagę zaprosili na słodki poczęstunek.

Elżbieta Runowska i Justyna Fruba