Do udanych mogą zaliczyć wiosenne starty w zawodach karate WKF

W kwietniu w organizowanym w Chynowie Ogólnopolskim Turnieju Karate WKF MAZOVIA CUP zawodnicy Grot zdobyli 4 brązowe medale.W zawodach udział wzięło 288 zawodników i zawodniczek z 18 klubów. Turniej rozgrywany był przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, Powiatu Grójeckiego oraz gminy Chynów.

Medale dla GROT zdobyli:

Julia Słoniewska dwa brązowe medale fantom i kumite +30kg

Martyna Złotkowska brąz w kumite młodziczek-40kg

Maciej Pielaszek brąz w kata chłopców 8 lat

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był 5-letni Dawid Napirzyński trenujący w sekcji karate Chynów.

Kolejnym turniejem, w którym startowali karatecy z Chynowa był Puchar Mazowsza rozgrywany w maju w Borzęcinie Dużym. Nie zawiodła Julia Słoniewska, która zdobyła srebrny i dwa brązowe medale.

Blisko 100 zawodników wzięło udział w turnieju w ramach Mazowieckiej Ligi Karate WKF, który się odbył w Warce 4.06.2016. Karatecy Grot Chynów zdobyli 5 medali:3 srebrne i 2 brązowe. Zuzanna Kozicka zdobyła srebro w kumite i brąz w kata. Julia Przekwas i Julia Słoniewska srebrne medale w kumite oraz Maciej Pielaszek brąz w kata.

W ostatnim turnieju przed wakacjami 5.06.2016 w Suchym Lesie k/Poznania udanie zaprezentowała się Julia Słoniewska, która zakwalifikowała się do Super Pucharu Karate ostatecznie zdobywając brązowy medal w kata. Julia wygrała tego dnia Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w konkurencji kumite zdobywając złoty medal.

Przed zawodnikami obóz sportowy w Jarosławcu oraz letnie zgrupowanie w Warce, przygotowujące do startów w zawodach jesienią.