Festyn w Publicznej Szkole Podstawowej Im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Budziszynku

22 czerwca w naszej szkole odbył się festyn. Animatorki, które przyjechały na spotkanie z uczniami, przygotowały wiele atrakcji. Dzieci zostały podzielone na drużyny, by mogły rywalizować z rówieśnikami. Konkurencje były bardzo różnorodne: skakanie w workach na czas, slalom, rzut do celu, przenoszenie wody ściereczką do naczynia. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem starali się uzbierać jak najwięcej punktów dla swych drużyn . W kategorii klas młodszych pierwsze miejsce zajęła klasa I, drugie - II i III, zaś w kategorii klas starszych - pierwsze miejsce klasa VI, drugie - klasa IV, trzecie - klasa V. Były też gry i zabawy np. gorący kubek, zabawa z balonami, skrzynka z pytaniami, taniec. Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie.

Najmłodszym największą frajdę sprawiła dmuchana zjeżdżalnia. Chętni mogli zagrać w ringo czy przeciągać linę. Wszyscy mieli możliwość wykazać się zarówno sprawnością fizyczną jak i intelektualną. Bardzo ciekawym elementem spotkania było doświadczenie z solą i flamastrami. Dzieci z uwagą przyglądały się eksperymentom i same chętnie brały w nich udział. Znalazła się też chwila na oddech i małe co nieco.

Ostatnim punktem spotkania były pokazy magika. Wystarczyła chwila starań, a iluzja pojawiła się dokoła nas. Triki z kartami, umiejętnie zaprezentowane zebranym, bardzo się podobały. Podczas występu zachwycona publiczność śmiała się radośnie i nagradzała artystę głośnymi oklaskami.

Na zakończenie Rodzice przygotowali wszystkim jeszcze jedną niespodziankę: każdy - duży czy mały, dziecko czy nauczyciel, otrzymał loda na ochłodę w ten skwarny, naprawdę upalny dzień. Tym miłym i bardzo słodkim akcentem zakończyła się wspaniała impreza.

To był z pewnością jeden z najzabawniejszych i najbardziej uśmiechniętych dni w roku zorganizowany przez rodziców. Zmęczone, ale zachwycone buźki dzieci są najlepszym świadectwem świetnej zabawy.

Joanna Smolarek