Kamil Grabowski zakończył już sezon kartingowy 2016. W dniach 3-4 września odbyły się ostatnie dwie rundy Pucharu ROK. Początkowo zawody miały się odbyć na torze w Słomczynie koło Grójca, ale niestety z powodu opóźnienia w pracach wykończeniowych toru, zostały przeniesione na tor do Zielonej Góry. Runda XIII rozpoczęła się od 10 miejsca Kamila w kwalifikacjach. W obu sobotnich wyścigach Kamil poprawiał swoje miejsce i odpowiednio kończył wyścigi na 8-mym i 5-tym miejscu. Rundę zakończył na 6-tym miejscu. Niedzielna runda było trochę gorsza w wykonaniu Kamila. Po 14-tym miejscu w kwalifikacjach, zajął 9-te i 8-me miejsca w wyścigach, co przełożyło się na ósme miejsce w podsumowaniu rundy.

Cały sezon Kamil zakonczył na 10-tum miejscu w klasyfikacji generalnej. Należy dodać, że został najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem startującym pierwszy raz w tej kategorii. Ponadto zajął 7-me miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Polski oraz 6-te miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików