Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest znakomitą okazją do sięgnięcia po lekturę samemu i zachęcenia do niej innych.

Z tego powodu grupa uczniów z klas V-VI, razem z panią Joanną Smolarek, odwiedziła młodszych kolegów, by głośno, starannie i wyraziście przeczytać bajeczkę edukacyjną pt: "O wiewiórce Łupiskórce".

Młodzi artyści znakomicie odegrali swoje role i świetnie naśladowali zwierzątka leśne.Przedszkolakom zadano pytania dotyczące lektury, na które odpowiadały bezbłędnie. Zwrócono uwagę na pouczające treści bajki - warto dzielić się z innymi i być uprzejmym na co dzień.Potem dzieci chętnie odgadywały zagadki związane z jesienią i jej darami, a także z zapałem wyklejały rysunki plasteliną i bibułą. Były one inspirowane przeczytaną książeczką.

Pani Monika Wysocka podziękowała starszakom za piękne zaprezentowanie opowieści o wiewiórce i miłą wizytę w przedszkolu.

Zadowolone maluszki pożegnały z uśmiechem piątoklasistów.

Tego samego dnia odbyło się głośne czytanie dla starszych uczniów.

Zaraz po lekcjach wszyscy udali się do sali. Spotkanie poprowadziła pani Joanna Smolarek, inicjatorka akcji czytelniczych w naszej szkole.

Podczas pierwszej części opowiadała interesująco o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, dodając ciekawostki o pisarzu.

Druga część była poświęcona czytaniu wybranych fragmentów powieści noblisty: "Quo vadis" i "Krzyżaków".

Młodzież chętnie przeniosła się w czasy Nerona i pierwszych chrześcijan oraz poznała losy Zbyszka i Danuśki.Obie powieści bardzo podobały się dzieciom, a wybrane urywki lektur czytały z wielkim zaangażowaniem.

To z pewnością nie było ostatnie zaproszenie do świata wykreowanego przez pisarza, gdyż rok 2016 został ogłoszony Rokiem Henryka Sienkiewicza, a jego utwory są różnorodne i warte poznania.

Joanna Smolarek